Simt nevoia sa scriu dar nu stiu de ce..?! Ma simt atat de stransa la mijloc cu scoala dar si cu viata personala.Uneori simt ca nici Dumnezeu nu ma mai aude ( dar stiu ca ma insel..)
Toate zilele care au trecut de cand s'a terminat vacanta au fost intr'o continua schimbare.S'au intamplat atatea lucruri in viata mea incat daca cineva mi le'ar insirat ..probabil as fi inceput a rade.Nu pot spune ca acestea m'au afectat , deocamdata tind sa le inteleg rostul lor.
Zilele acestea m'am tot gandit de ce merit eu sa traiesc? ...De ce ?! ...De ce in fiecare dimineata simt nevoia sa recitesc mesajul ,,Dumnezeu Te Iubeste !''...?! De ce ?!
Dupa multe intrebari si nedumeriri am aflat raspunsul pe o cale mai putin normala ;)).Din cate imi amintesc era intr'o seara obisnuita , prea obsinuita, cand vorbeam cu cu anumiti prieteni pe mess si am intrat cateva minute sa verific Facebook'ul.Nu imi amintesc persoana ( si regret asta) care a postat un filmulet, linkul fiind acesta :
Atunci mi'am dat seama caci traiesc pentru ca Domnul prin existenta Lui imi arata cu fiecare raza de soare , cu fiecare picatura de ploaie ce imi atinge obrazul udat cu atatea lacrimi amare , cu fiecare clipa pe care o traiesc , suprea Sa Iubire . (:
,, Suprem a fost Iubirea , Suprema e o'avea''
Acum in gandul meu rasuna trei cuvinte atat de blande si duioase alinand orice clipa de'ntristare
Dumnezeu Ma Iubeste! :) ... dar oare merit?...
???...

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu